برای سفارش انجام فصل 4 پایان نامه با نرم افزار EViews از طریق لینک پایین صفحات سایت برای ما پیام بفرستید. فیلم چگونگی خروجی گرفتن از نرم افزار (با داده های شما) را نیز می توانید درخواست و در انتهای کار دریافت نمایید.
“اطمینان شرق” یک شرکت آماری دارای گرید مرکز آمار ایران، نماد اعتماد الکترونیک و تجربه 14 ساله است
مراقب برخی افراد سودجو که بدون داشتن تخصص آماری اقدام به قبول سفارش تحلیل با نرم افزار ایویوز می کنند، باشید …
…. این افراد، پس از اخذ وجه قادر به پشتیبانی تا زمان دفاع پایان نامه و رفع ایرادات اساتید نیستند و به تماس های شما پاسخ نخواهند داد !!
…. این اشخاص اکثرا فاقد تلفن ثابت و آدرس دقیق دفتر کار بوده و هیچ نوع نظارتی از جانب نهادهای قانونی کشور را نپذیرفته اند.
در سفارشات تحلیل آماری با ایویوز، به تحلیلگر اعلام نمایید که ورک فایل eviews را از وی مطالبه خواهید نمود. زیرا اساتید ممکن است آنرا از شما مطالبه کنند
@جایزه دارید اگر مطمئن تر از ما یافتید ! @
آیا می دانید در کلاسهای حضوری و در مشاوره های تلفنی این شرکت، فیلم و صوت مکالمات نیز برای شما ارسال خواهد شد؟ بدین ترتیب حداکثر بهره را از آموزش بدست خواهید آورد.
سوالات خود در خصوص هر مطلبی که در سایت مطالعه می کنید را در بخش دیدگاه (در انتهای مطلب) درج نمایید تا به آن پاسخ دهیم. از طریق ایمیل از پاسخ ما به سوالتان مطلع خواهید شد.

۱- اقتصاد سنجی چیست؟

راگنار فریش، اقتصاددان و آمارشناس نروژی برای اولین بار اصطلاح «اقتصادسنجی» را در ۱۹۳۶ مورد استفاده قرار داد. اقتصادسنجی به تحلیل کلی و انتزاعی پدیده های اقتصادی بسنده نمی کند و به بررسی این پدیده ها با استفاه از روش های آماری می پردازد. از این روی در بسیاری از مطالعات تجربی برای انجام اموری همچون پیش بینی و کمک به سیاست گذاری بکار گرفته می شود.

۱-۱- اهمیت اقتصاد سنجی

اهمیت روش های اقتصادسنجی به اندازه ای است که برخی آن را جزء جدا ناشدنی تحلیل های اقتصادی دانسته اند. لازم به ذکر است که اگرچه این علم به طور سنتی در مورد موضوعات اقتصاد کلان بکار گرفته می شد ولی امروزه اقتصادسنجی در سایر حوزه های اقتصاد مثل اقتصاد خرد، اقتصاد توسعه، اقتصاد بهداشت، اقتصاد پول، اقتصاد شهری و منطقه ای و … به عنوان یک ابزارقوی جهت آزمون نظریه ها بکار گرفته می شود.

اقتصاددانان مانند سایر دانشمندان علوم اجتماعی نمی توانند شرایط را تحت کنترل خود درآورند و داده های مورد نیازشان را تولید کنند. از طرف دیگر اقتصادسنج به مجموعه ای غنی از نظریه های اقتصادی دسترسی دارد در نتیجه وظیفه ی روش اقتصادسنجی این است که ابزاری را ارائه دهد که توسط آن اطلاعات غیرنمونه ای بتواند به منظور ساخت یک مدل مورد استفاده قرارگیرد. وقتی مدل های اقتصادسنجی به طور صحیح مشخص می شوند، نظریه های آماری، ابزار و وسایل تخمین های فاصله ای و نقطه ای پارامترها را فراهم آورده، فرضیه ها و راه های ارزیابی عملکرد آن قوانین را آزمون می کنند.

۲-۱- ویژگی های اقتصاد سنجی

از ویژگی های بارز این شاخه از علم اقتصاد (که امکان تجزیه و تحلیل های کمی را فراهم می آورد) تحولات سریع و شگرف آن در طول زمان و بویژه طی دهه های گذشته می باشد.  اهمیت این موضوع زمانی دو چندان می شود که روش ها و شیوه های جدید، روش های گذشته را اصلاح، تکمیل و یا نقض می کنند، از این روی عدم آشنایی با ابزارهای جدید در این حوزه می تواند به تحلیل های گمراه کننده ای منتج شود. دیگر ویژگی اقتصادسنجی آن است که نه به عنوان ابزاری انتزاعی بلکه به عنوان ابزاری انتزاعی در علم اقتصاد شناخته می شود. براین اساس آنچه در بکارگیری این ابزار حایز اهمیت است، علاوه بر شناسایی جنبه های نظری مربوط به روش های مختلف، توانایی تلفیق این ابزار کمی با نظریه های اقتصادی است.

۳-۱- داده های اقتصاد سنجی

در مدل های مربوط به اقتصادسنجی داده های مورد استفاده در سه نوع مختلف می تواند مورد استفاده قرار گیرد :

نرم افزارهای مختلفی را می توان جهت تجزیه و تحلیل مدل های مورد نظر در این زمینه استفاده نمود که از آن جمله می توان به نرم افزارهای ایویوز Eviews، استتا stata، و در درجات بعدی نرم افزارهای microfit ،  minitab ، Limdep، Nlogit ، SAS و نرم افزار متن باز R  اشاره نمود. البته اصلی ترین نرم افزارهای تحلیل آماری و اقتصاد سنجی به ترتیب نرم افزارهای ایویوز و استاتا هستند.

قابل ذکر است دو نرم افزار eviews و stata را می توانید را از همین وب سایت دانلود نمایید.

منبع

– اقتصادسنجی / نوشته : دکتر علی قنبری و احمد رسولی/ نشر چالش / ۱۳۹۱.

– اقتصادسنجی کاربردی (پیشرفته) / نوشته : دکتر حسین عباسی نژاد و دکتر احمد تشکینی/ انتشارات نورعلم/ ۱۳۸۹.

۲- مفهوم اقتصاد سنجی به زبان ساده

اقتصاد سنجی چیزی نیست جز به کاربردن آزمونها و روشهای علم آمار در حوزه علم اقتصاد.

تمامی آزمون ها، روشها و تحلیل های اقتصاد سنجی برگرفته از علم آمار می باشد. و البته می باید اذعان کرد که متخصصین اقتصاد سنجی به خوبی توانسته اند روشهای آماری را برای تحلیل مسائل اقتصادی به خدمت بگیرند و در این مسیر تلاش زیادی نموده اند. به گونه ای که هم اکنون یک متخصص اقتصاد سنجی به دلیل تمرکزی که بر مبحث رگرسیون داشته است، از یک متخصص علم آمار، رگرسیون را بهتر می شناسد و برای برآورد مدل رگرسیونی روی داده های اقتصادی کار خود را به خوبی انجام می دهد.

بنابراین یک متخصص آمار اگر بخواهد در حوزه اقتصاد سنجی کار و فعالیت نماید، لازم است نکات و آموزش های تکمیلی در این خصوص را دریافت کند تا بتواند در حوزه تحلیل داده های اقتصادی فعالیت نماید. این کاری است که تحلیلگران خبره اقتصادی در شرکت آماری اطمینان شرق انجام داده اند، یعنی تلفیق درست و اصولی علم آمار و اقتصاد برای تحلیل داده های اقتصادی، با شناختی قابل قبول از اقتصاد.

۳- نرم افزار eviews چه کاری انجام می دهد؟

با توجه به توضیح فوق در خصوص اقتصاد سنجی، باید گفت نرم افزار EViews دقیقا همان نرم افزاری است که برای استفاده و به کار گیری روشهای آماری در مباحث اقتصادی طراحی شده است و سالهاست که به عنوان یک نرم افزار معتبر در زمینه اقتصاد سنجی مطرح می باشد.

اما به عقیده ما، در دنیای کنونی دیگر فردی که شیوه کار با این نرم افزار را نمی داند، نمی تواند خود را یک محقق و پژوهشگر موفق در زمینه های اقتصادی بداند.

به عبارت دیگر اقتصاد سنجی و EViews دو روی یک سکه و مکمل یکدیگرند.

 

 

اقتصاد سنجی چیست؟ اهمیت و کاربرد نرم افزار EViews
امتیاز شما به این نوشته
درباره حدیثه دهقان

به عنوان یکی از با سابقه ترین پرسنل شرکت آماری اطمینان شرق، تلاش می کنم کار خود در زمینه پیگیری و انجام سفارشات تحلیل با نرم افزارهای آماری را به خوبی انجام دهم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام؛ پس از مطالعه هر مطلب در سايت، مي توانيد سوالات خود را در بخش ديدگاه در پايين آن صفحه درج نماييد. ما پاسخ خواهيم داد و شما از طريق ايميل از پاسخ ما به سوال خود مطلع خواهيد شد.

شرکت آماری اطمینان شرق

1
×
سلام. چنانچه قصد سفارش تحلیل دارید، می توانید از طریق واتس آپ {09155136129} با ما ارتباط بگیرید.
روی آیکن واتس آپ کلیک کنید:
بر روي فلش ها کليک نماييد تا زير منوها نمايش داده شود