معرفی دو کتاب در زمینه ایویوز، کتاب آموزش eviews

کتاب آموزش ایویوز

در صورت داشتن پیش زمینه مناسب، یک کتاب خوب می تواند شما را به فردی خبره در زمینه اقتصاد سنجی عملی و نرم افزار eviews تبدیل کند یا اینکه به خوبی اشکالات شما را در این زمینه رفع نماید.

از بین منابع خوب، دو منبع زیر در دسترس علاقه مندان یادگیری ایویوز قرار دارد. ممکن است منابع خوب دیگری نیز باشند اما به نظر من این دو علاوه بر خوب بودن،‌ در دسترس و قابل تهیه از کتاب فروشی ها نیز هستند (در تاریخ نوشتن این مقاله). ضمنا عرض کنم که تا کنون افتخار آشنایی با دکتر سوری و یا  دکتر افلاطونی را نداشته ام، اما اعتقاد داریم کارهای زیبا را باید تبلیغ کرد. به همین دلیل به معرفی این دو کتاب پرداخته ایم.

شما نیز نظر خود را درباره این کتابها در قسمت ارسال دیدگاه بیان نمایید. یا اینکه چنانچه کتاب مناسب دیگری می شناسید به سایرین معرفی کنید.

۱- برای رشته های حسابداری و مدیریت مالی

برای افرادی که دوره های تحصیلات تکمیلی رشته های حسابداری و مدیریت مالی را می گذرانند، پیشنهاد اینجانب کتاب زیر می باشد:

تجزیه و تحلیل آماری با EViews در تحقیقات حسابداری و مدیریت مالی، مولف دکتر عباس افلاطونی، انتشارات ترمه، ۱۳۹۴

کتاب فوق مفاهیم آماری پایه در اقتصاد سنجی را ذکر کرده و سپس چگونگی اجرای آنها در نرم افزار EViews را بیان نموده است. مولف توجه داشته است که مطالب را در مواقع لازم اختصاص به رشته های حسابداری و مدیریت مالی بدهد و آنچه را که اغلب دانشجویان این رشته با آن دست به گریبان هستند، شرح دهد.

در فصل هفتم داده های ترکیبی یا پانل دیتا و چگونگی آنالیز آن با ایویوز به خوبی بیان شده است. در فصل دهم نیز یک مثال کاربردی مطرح و از ابتدا تا انتهای فرآیند تحلیل آماری آن شرح داده شده است.

قیمت این کتاب ۲۰۰۰۰ تومان می باشد. تصویری از جلد کتاب به قرار زیر است:

کتاب خوب برای تحلیل با ایویوز
کتاب تحلیل با ایویوز برای حسابداری

۲- برای آنهایی که می خواهند به ایویوز مسلط شوند

هر فردی که بتواند کتاب دو جلدی زیر را به طور کامل فرا بگیرد، به نظر من به یک حرفه ای در ایویوز تبدیل شده است:

اقتصاد سنجی همراه با کاربرد EViews & Stata، مولف دکتر علی سوری، نشر فرهنگ شناسی، ۱۳۹۴

در کتاب فوق که در دو جلد “مقدماتی” و “پیشرفته” چاپ شده، طی ۲۵ فصل، موضوعات اقتصاد سنجی به صورت کامل بیان شده است. در ابتدای هر فصل مفاهیم پایه آماری به صورت کامل و مفصل آمده و در انتهای فصل نیز در قالب مثالی چگونگی اجرای آزمون و روش آماری مربوطه در نرم افزارهای Eviews و Stata آمده است.

یعنی علاقه مندان به نرم افزار Stata نیز می توانند از این کتاب استفاده نمایند.

قیمت دو جلد این کتاب ۵۷۰۰۰ تومان می باشد. تصاویر کتاب به قرار زیر است:

کتاب اقتصاد سنجی دکتر سوری 1
کتاب اقتصاد سنجی دکتر سوری ۱
کتاب اقتصاد سنجی دکتر سوری 2
کتاب اقتصاد سنجی دکتر سوری ۲

محصولات آموزشی ویدئویی EViews «اطمینان شرق»

با توجه به نیاز جامعه علمی، در بخش محصولات این وب سایت، بسته های آموزشی مرتبط با نرم افزار ای ویوز و مباحث آماری و اقتصادسنجی عرضه می شود. طی فرآیندی چند دقیقه ای می توانید آموزش های ویدئویی را دریافت و دانلود نمایید.

برای دریافت آموزش های ویدئویی به منو محصولات این وب سایت مراجعه نمایید.

برای اینکه بیان شود به چه علت آموزشهای ویدئویی بسیار راهگشا هستند و همیشه در دسترس، این داستان کوتاه را بشنوید:

۵/۵ - (۳ امتیاز)
با استفاده از بخش نظرات در انتهای صفحات سایت، می توانید سوالات و نظرات خود را پیرامون آن مطلب درج نمایید یا اینکه نظرات سایر دانش پژوهان را بخوانید. برای جستجو میان کامنتها از Ctrl + f استفاده نمایید. ضمنا از طریق ایمیل از پاسخ ما به سوال خود مطلع خواهید شد. دوستانی که اطلاعات فنی دارند، لطفا به سوالات پاسخ دیگران دهند (لینک درج نشود).

سيد مجتبي فرشچي

مدرک کارشناسي ارشد خود را در رشته آمار، گرايش اقتصادي- اجتماعي از شهيد بهشتي تهران گرفته ام. پايان نامه ام مورد حمايت مالي واحد تحقيقات سازمان بورس و اوراق بهادار قرار گرفت. به عنوان مدیر مجموعه تخصصی اطمینان شرق، میایلم اقتصاد سنجی و نرم افزار EViews را به شیوه ویدئویی به همه علاقه مندان آموزش دهیم.

نوشته های مشابه

‫۴ دیدگاه ها

 1. سلام. من کتاب اولی که گفتین را خریدم اما نمیدونم چرا آزمون های پانل را نمیاره نرم افزار . مثلآ آزمون اف لیمیر

  1. سلام. احتمالا داده ها را به فرمت مناسب در نرم افزار تعریف ننموده اید و ایویوز داده های شما را به صورت پانل نمی شناسد.
   از منوی محصولات سایت، آموزش ورود انواع داده (داده های پانل) به نرم افزار ایویوز را خریداری و دانلود نمایید

  1. سلام؛ امکان فروش این کتاب در سایت را نداریم. اگر اساتید بزرگوار افتخار بدهند آمادگی داریم نسخه الکترونیکی آنرا در سایت عرضه کنیم.
   بنابراین به کتاب فروشی مراجعه یا شاید در سایر سایتها بتوانید خرید اینترنتی انجام دهید.
   این کتابها برای انجام فصل ۴ کمک به شما خواهند کرد. اما می توانید منوی محصولات سایت ما را نیز ببینید و از آموزش های ویدئویی آن استفاده زیادی برده و همین الان آنها را دریافت نمایید. پیشنهاد ما “آموزش جامع و ویدئویی پانل دیتا” است، با رویکرد پایان نامه، از این لینک: https://www.eviews-iran.ir/product/all-panel-data/
   نمونه فصل ۳ و نمونه فصل ۴ پایان نامه پانل دیتا نیز از منو محصولات آموزشی قابل دریافت می باشد که بسیار راهگشاست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا