اهمیت جمع آوری داده ها و محاسبات آنها در اقتصادسنجی و نکات آن

این بسیار مهم است که شما قبل از انتخاب موضوعی برای پایان نامه خود از امکان جمع آوری داده های مناسب برای آن اطمینان حاصل نمایید. خصوصا اگر پایان نامه شما به حوزه اقتصاد سنجی و داده های اقتصادی ارتباط دارد.

ویدئوی زیرا را برای توضیح این مطلب مشاهده نمایید:

بنابراین مساله جمع آوری داده را کاملا جدی بگیرید و برای آن برنامه ریزی جدی داشته باشید و بدانید که

داده های صحیح و دقیق راز موفقیت در انجام یک تحلیل اقتصادسنجی خوب و کامل با نرم افزار EViews یا سایر نرم افزارهای اقتصاد سنجی و آماری می باشد.

قابل ذکر است ما تنها هنگامی که داده های شما به صورت کامل جمع آوری شده باشند، می توانیم نسبت به انجام تحلیل آماری فصل ۴ اقدام نماییم. و فردی را برای جمع آوری داده در اختیار نداریم.

۵/۵ - (۷ امتیاز)
با استفاده از بخش نظرات در انتهای صفحات سایت، می توانید سوالات و نظرات خود را پیرامون آن مطلب درج نمایید یا اینکه نظرات سایر دانش پژوهان را بخوانید. برای جستجو میان کامنتها از Ctrl + f استفاده نمایید. ضمنا از طریق ایمیل از پاسخ ما به سوال خود مطلع خواهید شد. دوستانی که اطلاعات فنی دارند، لطفا به سوالات پاسخ دیگران دهند (لینک درج نشود).

سيد مجتبي فرشچي

مدرک کارشناسي ارشد خود را در رشته آمار، گرايش اقتصادي- اجتماعي از شهيد بهشتي تهران گرفته ام. پايان نامه ام مورد حمايت مالي واحد تحقيقات سازمان بورس و اوراق بهادار قرار گرفت. به عنوان مدیر مجموعه تخصصی اطمینان شرق، میایلم اقتصاد سنجی و نرم افزار EViews را به شیوه ویدئویی به همه علاقه مندان آموزش دهیم.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. سلام. لطفا سوالات و نظرات خود در خصوص این مطلب را در همین بخش دیدگاه مطرح نمایید. از طریق ایمیل از پاسخ ما مطلع خواهید شد.
    برای جستجو در میان کامنت ها از Ctrl + f استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
Open chat
1
سوالی دارید؟ در واتساپ طرح نمایید
سلام. چنانچه قصد سفارش تحلیل دارید، می توانید از طریق واتس آپ {09155136129} با ما ارتباط بگیرید.
روی آیکن واتس آپ کلیک کنید: