مفهوم همبستگی، مدل رگرسیونی، عرض از مبدا، ضرایب متغیرهای رگرسیون

در ویدئوی آموزشی زیر به بیان “مفهوم همبستگی” با نمایش همبستگی بین متغیرها در اکسل که مورد سوال و ابهام بسیاری از دانشجویان می باشد به صورت دقیق تشریح شده است و با کمک نمودار پراکنش در اکسل، این مفهوم بیان شده است.

شناخت و درک مفهوم همبستگی، پیش زمینه درک مفهوم رگرسیون می باشد:

همچنین در ویدئوی زیر، اینکه مدل رگرسیونی چیست و عرض از مبدا و ضرایب متغیرهای رگرسیون کدام است، توضیحات لازم ارائه شده است:

دو قطعه فیلم فوق بخشی از ویدئوی آموزشی زیر است که چنانچه مایلید مفهوم رگرسیون را کامل بدانید و با نحوه تعریف مدل رگرسیونی در ایویوز آشنا شوید، نسبت به دریافت این بسته آموزشی اقدام نمایید:

۴.۲/۵ - (۵ امتیاز)
با استفاده از بخش نظرات در انتهای صفحات سایت، می توانید سوالات و نظرات خود را پیرامون آن مطلب درج نمایید یا اینکه نظرات سایر دانش پژوهان را بخوانید. برای جستجو میان کامنتها از Ctrl + f استفاده نمایید. ضمنا از طریق ایمیل از پاسخ ما به سوال خود مطلع خواهید شد. دوستانی که اطلاعات فنی دارند، لطفا به سوالات پاسخ دیگران دهند (لینک درج نشود).

سيد مجتبي فرشچي

مدرک کارشناسي ارشد خود را در رشته آمار، گرايش اقتصادي- اجتماعي از شهيد بهشتي تهران گرفته ام. پايان نامه ام مورد حمايت مالي واحد تحقيقات سازمان بورس و اوراق بهادار قرار گرفت. به عنوان مدیر مجموعه تخصصی اطمینان شرق، میایلم اقتصاد سنجی و نرم افزار EViews را به شیوه ویدئویی به همه علاقه مندان آموزش دهیم.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. سلام. لطفا سوالات و نظرات خود در خصوص این مطلب را در همین بخش دیدگاه مطرح نمایید. از طریق ایمیل از پاسخ ما مطلع خواهید شد.
    برای جستجو در میان کامنت ها از Ctrl + f استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا